Filip Jahoda


Jsem amatérský fotograf a spisovatel.

Fotografovaní se věnuji od roku 2014, kdy jsem si pořídil zrcadlovku. Nejraději se věnuji krajinářské fotografii. Vždycky mě to táhlo do hor a moji srdcovou destinací jsou Dolomity. Samozřejmě ale neopomíjím naší krásnou zemi a tak můžete nahlédnout, jaké úžasné scenerie nám naše krásná vlast nabízí. Nejčastěji fotím v Českém středohoří, které mám nedaleko bydliště, ale hlavně je to nezaměnitelná krajina, která je velmi fotogenická a to za jakéhokoliv ročního období. Nadále se věnuji focení zvířat v zoologických zahradách. Pro fanoušky architektury mam též co nabídnout. Kdysi dávno jsme byli mocným královstvím a z těch dávných dob nám zůstala jako připomínka spousta krásných hradů a zámků, včetně zřícenin. Mám rád historii českého království, na spoustě hradů a zámku jsem byl i na prohlídce a baví mě jejich focení z různých úhlů, tak aby vždy vynikla jejich krása. Jedno období jsem se věnoval i makro focení a pár záběrů si můžete prohlédnout v sekci Makro.

Nejsem zastáncem přílišné úpravy fotek v různých editorech a tak většina mých fotek prošla jen základní úpravou.

Současná fotovýbava:

Nikon d5600 a Tamron 10-24 g2                                             Nikon d5600 a Nikkor 16-80                                                  Nikon d5100 a Nikkor 18-200 vr2                                              Tamron 150-600 g2                                                                  

DJI Mavic Mini

DJI Air2s


Jelikož jsem narozený ve znamení raka, byla mi do vínku dána bohatá fantazie. Má první knížka Legendy Camelotu si získala u čtenářů převážně dobré ohlasy, i proto doporučuji navštívit rubriku: literární činnost - knihy - Legendy Camelotu, kde si můžete přečíst více informací k mé prvotině, zároveň si přečíst i nezávislé recenze, které knížka získala. Ovšem není nad vlastní posouzení, a tak máte možnost si knížku zdarma stáhnout a přečíst. Budu rád za vaší zpětnou vazbu třeba na stránce databáze knih:


Aktuálně mám napsané další dvě knížky, které snad když se poštěstí i ony spatří světlo světa.


Logo pro mé stránky a ilustraci obálky mé první knížky Legendy Camelotu vytvářela: Iveta Ivišek Zmeškalova a její webové stránky naleznete v rubrice spřátelené weby.

V případě zájmu o některou z mých fotografií v originální velikosti a nebo kdybyste měli nějaký dotaz k mé psané tvorbě, můžete mě kontaktovat na emailové adrese: F.Jahoda@seznam.cz

Na všechny fotografie a veškerou literární tvorbu jsou všechna práva vyhrazena.

Děkuji vám za navštívení mých stránek a přeji pohodové prohlížení fotek a příjemné počtení.