Madeira také známá třeba jako ostrov věčného jara, se nachází v srdci atlantského oceánu poblíž Afriky ale přesto náleží Portugalsku. A proč vlastně ostrov věčného jara? Je to kvůli teplotám, které zde panují. Průměrná teplota se pohybuje od 20 stupňů do 25 stupňů a to dokonce prý i v prosinci může spadnout lehce pod 20 stupňů a v srpnu se vyšplhat až k 30 stupňům. Ostrov tudíž můžete navštívit takřka kdykoliv během roku a třeba v dubnu, kdy jsme tam vyrazili my, tak už to tam začíná kvést. K počasí ještě zmíním jednu zajímavost. Na Madeiře můžete klidně zažít situaci, kdy vám v jedné časti ostrova prší a na druhé straně svítí sluníčko a je třeba i azurová obloha. Doporučuji proto sledovat webkamery a podle toho zkusit naplánovat program výletů.

My tam strávili týden a musím říci, že to byl asi nejlepší týden v mém životě. Počasí nám přálo luxusně, sešla jsme se skvěla parta a nafotili jsme spousty krásných fotek. Dovolím si poznamenat, že týden je ale málo a i když ostrov není vyloženě obrovský, tak i přesto nabízí mnoho krás a různých zážitků. Rozhodně máme v plánu se tam opět navrátit a když nám bude počasí přát, tak navštívit nová místa a přivést si nové fotky a zážitky. Ale ať vás dále nezatěžuji dlouhým čtením, tak se podíváme spolu, co všechno se dá stihnout za jeden týden.


Hory                                                                                                                                

Fanal                                                                                                                

Ponta de São Lourenço


Ribeira da Janela a koupaní na Madeiře


Levády


Ostatní zajímavosti včetně jídla


Jak můžete vidět tak za pouhý týden se dá na Madeiře stihnout navštívit opravdu hodně krásných míst a zažít úžasné zážitky, na které budete s láskou vzpomínat. Pro fotografy je Madeira ráj a když přeje počasí, tak si přivezete spousty krásných fotek. 

Pokud vás můj blog navnadil na návštěvu Madeiry a chcete si přivézt hezké fotky a přitom neřešit ubytování, půjčování auta. Případně se necítíte na komunikaci v angličtině a nebo se bojíte, že byste mohli minout ty nejhezčí místa. Tak přesně pro vás je tu Marek Rybář. Marek celý ostrov přešel pěšky a i díky tomu ho dobře zná. Na Madeiru se pravidelně vrací a nabízí začínajícím i pokročilým fotografům fotoworkshop. Marek vás vezme na ty nejzajímavější místa a hlavně o ty nejlepší podmínky. Sleduje kamery a tak i za nepříznivého počasí bude dělat maximum, abyste si přivezli hezké fotky. Poradí vám s výběrem kompozice a i vám ukáže postproces. Jestli jste tedy zatím začínající fotografové a neříká vám nic pojem bracketing, antireflex, focus stacking. Netušíte třeba jak vzniká panoramatická fotka, tak to vše vám Marek vysvětlí a hlavně ukáže na počítači. Navíc Marek je veliký sympaťák a i samotný program s vámi konzultuje a netrvá si na svém. Takže pokud si budete chtít třeba od focení odpočinout a navštívit třeba botanickou zahradu a nebo se vykoupat, tak vám rád vyjde vstříc. Navíc když se sejde skvělá parta, jako jsme byli my, tak panuje takřka rodinná atmosféra. Chci tedy poděkovat ještě jednou Markovi ale i zbytku expedice - Vojtovi a Míše za náš nejlepší týden v životě a budeme se těšit až se opět sejdeme.

Přiložím odkaz na Markovi stránky, kde se dozvíte více a zároveň si můžete přečíst i jeho blog, kde má spousty zajímavých článků včetně průvodců ve spoustě zemí jako je třeba Maroko.

https://marekrybar.cz/


Za mně je to vše. Snad se vám blog z Madeiry včetně fotek líbil. Děkuji vám za pozornost a třeba zase příště u výpravy z další zajímavé destinace.zpátky na blog