Madeira si nás získala hned při první návštěvě a bylo nám jasné, že se sem chceme nejméně ještě jednou vrátit. Počasí nám opět přálo, i když tentokrát jsme neměli takové štěstí na luxusní podmínky. Za dne jsme měli cca půlku pobytu opar, který ale při jednom focení byl nápomocný a dodal fotce potřebný prostor. Fotili jsme opět na stejných místech, ale za jiných podmínek. Podařilo se nám však navštívit i úplně nová místa a přivést si hezké fotky i z těchto zajímavých míst. 

Bohužel stačil pouhý rok a Madeiru jsme místy nepoznávali. Ostrov je to furt krásný, spousta fotogenických míst, ale co se změnilo, je její návštěvnost. Nestačili jsme se divit, čemu jsme byli svědky. Opět jsme zvolili duben, kdy to není úplně hlavní sezóna a přesto byly přes den úplně plná parkoviště a nedalo se zaparkovat. Stáli jsme dokonce snad i 20 minut na silnici, abychom mohli vůbec dojet k plnému parkovišti. Na levádách pak potkáváte davy turistů a na některých místech se není pořádně ani kde vyhnout. Ubytovaný jsme byli u čechů a pán nám sám řekl, že Madeira se mění a stane se z ní luxusní resort, takže se bude platit za to, co se dříve neplatilo a ceny nejspíše půjdou vzhůru.

Jelikož vše potřebné včetně koupání a jídla mam rozepsané v předchozím článku Madeira ostrov věčného jara, bude tento článek méně o textu a spíše více o fotek.